Rocznica wybuchu powstania warszawskiego

1 sierpnia o godzinie 16:00 w Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyli harcerze z Hufca ZHP Konin. Wystawiono około 10 pocztów sztandarowych, w tym sztandary policji, straży pożarnej, naszego hufca oraz wielu konińskich szkół. Proboszcz wygłosił kazanie, w którym mówił o poświęceniu warszawskich powstańców, pragnieniu wolności i miłości do ojczyzny.

Po zakończeniu Mszy Świętej wszystkie poczty sztandarowe wymaszerowały z kościoła, aby udać się pod tablice pamiątkowe, przy których została wystawiona honorowa warta.

dh Dorian Jarek

Po oficjalnej części obchodów odbyło się ognisko poświęcone temu historycznemu wydarzeniu. Całe przedsięwzięcie przebiegało w podniosłej atmosferze. Pomiędzy piosenkami odczytywano fragmenty listów powstańców, dzięki którym można było wczuć się jeszcze bardziej w panujący klimat.

„Ognisko było wspaniałe! Dobrze się bawiłam. Poznałam kilka ciekawostek historycznych oraz spotkałam się z dobrymi znajomym. Przede wszystkim wspomnieliśmy powstańców Warszawy, dziękując im za wszystko, co zrobili.”

dh. Kasia Oblizajek