Szczepy, związki drużyn

• I Szczep Harcerski im. Janusza Korczaka w Słupcy

Jego środowiskiem działania jest Słupca, Komendantką jest  hm. Maria Główczyńska Jednostki jakie łączy to:
-1 GZ „Słoneczne zuchy”
-2 GZ „Wędrowne zuchy”
-2 DH im. Tadeusza Kościuszki

Szczep swoją siedzibę ma w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupcy

Cechą charakterystyczną szczepu jest Wspólnota Grunwaldzka i tytuł Drużyn Grunwaldzkich, do której należą wszystkie drużyny szczepu.

• VII Szczep Harcerski „Spójnia” im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

Jego środowiskiem działania jest Osiedle Chorzeń, Komendantem jest phm. Mateusz Krzesiński

Jednostki należące do szczepu:

-29 GZ „Zwierzaki z Leśnej Paki”

-29 KDH „Przystań” im. mjr Henryka Sucharskiego

-24 KDW

Szczep nasz jest młodym Szczepem – pracę zainaugurowaliśmy dopiero na początku roku harcerskiego 2006/07. Tradycje nasze jednak sięgają połowy lat dziewięćdziesiątych – wtedy to szczep funkcjonował jako Środowiskowy Szczep Harcerski „Siódemka” im. K.K. Baczyńskiego (ostatnią szczepową była dh. Ola Głowacz). Zawiesił on swoją działalność w 2003 roku. W związku z prężną odbudową harcerstwa na terenie Chorznia, drużynowi czterech jednostek postanowili zacieśnić współpracę w ramach nowej struktury. 30 września rozkazem L9/2006 Komendantki Hufca działalność VII Szczepu została wznowiona, odbyło się także uroczyste przekazanie Sztandaru Szczepu. Komendantem został najbardziej doświadczony drużynowy – dh Mateusz (który mimo nowych obowiązków nie zrezygnował z prowadzenia drużyny). W marcu 2007 decyzją Komendy Szczepu przyjęliśmy nazwę „Spójnia”, nawiązującą do spójności i spoistości między drużynami Szczepu – naszym celem jest przecież przede wszystkim koordynacja działań i wsparcie programowo – organizacyjne dla jednostek. Współpraca ta już procentuje – środowisko Chorznia należy do najlepszych w hufcu i podejmuje się organizacji wielu różnorakich imprez i przedsięwzięć np. Harcerskiego Biwaku Rekreacyjnego „Florian” czy corocznych szczepowych Biwaków Wigilijnych. Obecnie w szczepie działają cztery jednostki: 29 Gromada Zuchowa „Zwierzaki z Leśnej Paki”, 29 KDH „Przystań” im. mjr. Henryka Sucharskiego, 29 KDW.

Kontakt:

Komendant – phm. Mateusz Krzesiński e-mail: mistrzu@konin.lm.pl, tel.: 781 613 255

• XII Szczep Harcerski im. Bohaterów Grunwaldu w Koninie

Jest to jednostka działająca na osiedlu Zatorze. Komendantką jest phm. Natalia Wiatr, zastępcą komendantki jest pwd. Radosław Wołkiewicz

• pwd. Jacek Cieślak  – członek KS, drużynowy
  • pwd. Dominika Osuch – członek KS, drużynowa
  • pwd. Aleksandra Brawata – członek KS

Harcówka mieści się w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie
Jednostki jakie łączy to:
-53 GZ „Wesołe Buzie”
-53 DH „Łowcy Przygód”