Hufiec Konin organizatorem wZlotu 2017

Mistrzowie pasji, pasja mistrzostwa. Co oznacza to hasło? Przekonać się o tym mogli wędrownicy, którzy w weekend 10-12 marca wzięli udział w VII Wielkopolskim wZlocie Wędrowników organizowanym przez Hufiec ZHP Konin.

Powyższe słowa od 7 lat towarzyszą owemu wydarzeniu, którego zadaniem jest integracja i rozwijanie wędrowniczego środowiska Chorągwi Wielkopolskiej.

Poczynając od uroczystego otwarcia w piątek, przez sobotnie warsztaty, po niedzielne podsumowanie zlotu organizatorzy zadbali, by uczestnicy mieli możliwość szlifowania i nabywania nowych umiejętności. Jak panować nad siłą woli lub pracować nad tężyzną fizyczną? W jaki sposób zbudowany jest robot? Na te i wiele innych pytań uczestnicy wZlotu mogli znaleźć odpowiedź na licznych sobotnich zajęciach dostosowanych do ich zainteresowań.

Po całym dniu skupiania się na “pasji mistrzostwa” odbył się koncert Ciszy Jak Ta, rozpoczynający ostatnią noc zlotu, podczas której uczestnicy mieli możliwość integrowania się pomiędzy sobą czy odpoczynku po intensywnym dniu. W niedzielę odbyła się wędrownicza giełda pomysłów oraz prezentacja środowisk – WędroExpo.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Naczelnik ZHP hm. Małgorzaty Sinicy.