Betlejemskie Światło już w Koninie

17 grudnia bieżącego roku w Kościele NMP Królowej Polski w Koninie miało miejsce Hufcowe Światłobranie. Płomień zapalony w Betlejem wędruję do Wiednia gdzie podczas uroczystości zostaje przekazany dalej. Reprezentacja Hufca ZHP Konin odebrała światło ze Słowacji, dzięki czemu Betlejemskie Światło Pokoju już po raz kolejny dotarło do naszego miasta.
Co roku temu wydarzeniu towarzyszą słowa, które niosą ze sobą piękny przekaz. Tegorocznym hasłem jest „Światło, które łączy”. Święta to czas kiedy gasną wszelkie spory a więzi rodzinne się odnawiają. W tym roku niech połączy nas nie tylko stół wigilijny, ale także światło, którego idea powinna przyświecać nam przez cały rok.

Konińskie drużyny i gromady wraz z mieszkańcami zebrały się na harcerskiej Mszy Świętej by wspólnie przeżyć uroczyste przekazanie światła z Betlejem. Był to czas, podczas którego każdy mógł się na chwilę zatrzymać. Po Mszy odbyło się kolędowanie przygotowane przez Harcerski Zespół Artystyczny „Na pięciolinii”. Następnie przyszedł wyczekiwany moment przekazania światła drużynom i gromadom, które ogień zabrały do swoich środowisk. Harcerze i zuchy przekazali Betlejemskie Światło Pokoju Prezydentowi Miasta Konina oraz Staroście Konińskiemu. Każdy mógł odpalić świeczkę od lampionów by dostarczyć światełko do swoich domów i przekazać je najbliższym. Uroczystość zakończyła się zawiązaniem braterskiego kręgu.

Zdjęcia i artykuły o naszym wydarzeniu: